Seznam stran a uskupení kandidujících do Poslanecké sněmovny za Olomoucký kraj.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

volby2021 Přerov

ALIANCE NÁRODNÍCH SIL

Kandidáti ALIANCE NÁRODNÍCH SIL do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-aliance-narodnich-sil-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

aliancenarodnichsil.cz

Moravané

Kandidáti za MORAVANÉ do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.me doplňovat

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-za-moravane-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

moravane.cz

Švýcarská demokracie

Kandidáti za Švýcarská demokracie do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-za-svycarska-demokracie-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

svycarska-demokracie.cz

Strana zelených

Kandidáti Strana zelených do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-strana-zelenych-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://www.zeleni.cz/

Svoboda a přímá demokracie (SPD)

  1. Ing. Radim Fiala, 52 let, poslanec PS PČR, Prostějov
  2. Ing. Pavel Jelínek, PhD., 58 let, poslanec PS PČR,
  3. Dan Chromec, 50 let, zdravotnický pracovník, zastupitel OL kraje, Přerov
  4. Ing. Tomáš Hauzner, 57 let, vedoucí pracovník Správy železnic, Jeseník
  5. Ing. Martin Jirotka, 54 let, ředitel agentury domácí péče, zastupitel OL kraje, Olomouc
  6. Ing. Pavel Dopita, LL.M., MBA, 57 let, IT specialista, vysokoškolský učitel, Prostějov
  7. Martin Malášek, 26 let, pracovník v sociálních službách, Hranice
  8. Ludvík Koblížek, 48 let, revizní technik elektro, Šumperk
  9. Denisa Fidlerová, 26 let, manažer v nemovitostech, Šternberk
  10. Martin Křupka, 47 let, podnikatel, Jednatel společnosti, Prostějov
  11. Ing. Jan Polách, 47 let, IT specialista, Kojetín
  12. Mgr. Jaroslav Nýdecký, 57 let, učitel, Štíty
  13. Ing. David Alt, 39 let, podnikatel ve stavebnictví, Olomouc
  14. Radovan Moudrý, 50 let, hudebník, asistent poslance, Prostějov
  15. Ing. Miloslav Skládal, 40 let, inženýr dopravních staveb, Přerov
  16. Pavel Olšan, 51 let, stavební dělník, Olšany
  17. Sylva Švábová, 31 let, mechanik – seřizovač, Olomouc
  18. Mgr. Lenka Literová, 46 let, učitelka na základní škole, Vrchoslavice
  19. Petra Zapletalová, 43 let, zdravotní sestra, Dřevohostice
  20. Petr Král, DiS., 39 let, skladník, Rovensko
  21. Tomáš Musil, 44 let, asistent starosty, Štěpánov
  22. Vladimír Vašek, 48 let, IT specialista, Konice
  23. Mgr. Michael Tesař, 46 let, ředitel střední odborné školy, Lazníky

https://www.spd.cz/

SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 (koalice Občanské demokratické strany, KDU-ČSL a TOP 09)

  1. Marian Jurečka, poslanec a zemědělec, Rokytnice
  2. Martin Major, náměstek primátora města Olomouce
  3. Josef Ťulpík, jednatel výrobní společnosti, místostarosta obce Bludov
  4. Karel Smetana, ředitel Arcibiskupského zámeckého vinařství v Kroměříži, Haňovice
  5. Radovan Auer, ředitel veletrhu Svět knihy, Šumperk
  6. Petr Sokol, vysokoškolský učitel, Prostějov
  7. Michael Kohajda, proděkan Právnické fakulty UP, radní města Šumperka
  8. Petr Kouba, náměstek primátora města Přerova
  9. Veronika Čechová, zubní lékařka, Uničov
  10. Tomáš Weber, specialista cestovního ruchu, Prostějov
  11. 11.Tereza Vodáková, studentka politologie Univerzity Palackého v Olomouci, Jeseník
  12. Lubomír Žmolík, starosta obce Lipová-lázně
  13. Milena Hesová, Bystrovany
  14. Tomáš Blumenstein, Radní města Prostějova, Prostějov
  15. Tomáš Kocourek, lékař-záchranář, ortoped, člen zastupitelstva města Přerova
  16. Monika Novotná, klinická psycholožka, psychoterapeutka, Česká Ves
  17. Aleš Matyášek, prostějovský zastupitel, Prostějov
  18. Rostislav Hainc, OSVČ, Olomouc
  19. Radek Vincour, starosta města Uničov, hudebník
  20. Lydie Špániková, učitelka základní školy, Nový Malín
  21. Václav Hampl, starosta, Dubicko
  22. Petr Navrátil
  23. Jaroslav Procházka, místostarosta města Konice

https://www.ods.cz/ https://www.kdu.cz/domu https://www.top09.cz/

PIRÁTI a STAROSTOVÉ (koalice České pirátské strany a STAROSTŮ A NEZÁVISLÝCH)

  1. Ing. Tomáš Müller, 55 let, starosta obce Nová Hradečná, krajský zastupitel
  2. Bc Vojtěch Pikal, 34 let, místopředseda Poslanecké sněmovny, informatik, Olomouc
  3. Mgr. Viktor Tichák, Ph.D., 31 let, vysokoškolský pedagog, zastupitel města Olomouce
  4. Jaromír Horký, 23 let, PR a marketingový specialista, krajský zastupitel, Přerov
  5. Ing. Hana Naiclerová MBA, 49 let, ekonomka, zastupitelka města Prostějova,
  6. Ing. et Ing. Martin Šmída, 36 let, krajský radní pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství, muzikant, Majetín
  7. Mgr. Eva Machová, 64 let, ředitelka domova pro seniory, cyklistka, Olomouc
  8. Pavel Ondrůj, 49 let, manažer kultury v městském domě v Přerově, zastupitel města Přerova
  9. Ing. Bc. Michal Ondra, 36 let, ekonom, sládek, Hranice
  10. Lucie Spáčilová, administrativní pracovnice, Olomouc
  11. Michal Frantík, jednatel společnosti, Olomouc
  12. Ing. Lenka Jüngling, manažerka kancelářských prostor, Přerov
  13. Zdena Kašparová, 22 let, studentka molekulární biologie, Šumperk
  14. PharmDr. Robert Šrejma, 29 let, ředitel sítě lékáren, Zábřeh
  15. Mgr. Petr Ošťádal, 47 let, správce ICT, zastupitel města Prostějova, Prostějov
  16. Bc. Ondřej Moskal, 23 let, student hospodářské politiky, Prostějov
  17. Ing. Arch. Petr Daněk, 41 let, architekt, Olomouc
  18. Zdeněk Žák, 44 let, bankovní specialista, manažer, Olomouc
  19. Ing. Marek Dohnal, 45 let, starosta obce Klokočí
  20. Mgr. Jakub Knápek, 47 let, středoškolský učitel, zastupitel města Olomouce
  21. Ing. Zdeněk Potužák, 65 let, ekonom, radní města Litovle
  22. Lucie Schwarzová, 32 let, pěstitelka a pracovnice údržby lesa, Ostrava
  23. Petr Šimek, 35 let, starosta obce Nemile

https://www.pirati.cz/ https://www.starostove-nezavisli.cz/

Česká strana sociálně demokratická

  1. Ladislav Hynek, 53 let, místostarosta města Kostelec na Hané
  2. MUDr. Dana Galuszková, Ph.D., MBA, 62 let, primářka Transfuzního oddělení FN Olomouc
  3. Bc. Pavel Šoltys, DiS., 56 let, OSVČ
  4. Bc. Lada Cinegrová, 47 let, hygienička
  5. Mgr. Šárka Zapletalová, 38 let, advokátka
  6. Mgr. Adam Fritscher, 45 let, tiskový mluvčí FN Olomouc
  7. Petr Kudláček, 45 let, správce sportovního areálu
  8. Miroslav Janeček, 39 let, živnostník
  9. Bc. Lenka Kopřivová, 57 let, vychovatelka
  10. Ing. Ján Babnič, 71 let, důchodce
  11. Lubomír Věstinský, 68 let, OSVČ
  12. Ing. Roman Váňa, 54 let, živnostník
  13. Ing. Jana Oulehlová, 48 let, místostarostka města Němčice nad Hanou
  14. Štěpán Kulina, DiS., 34 let, farmaceutický asistent
  15. Mgr. Lenka Marhefková Tomečková, 52 let, středoškolská učitelka
  16. Tomáš Husvéth, 32 let, technolog
  17. Bc. Lenka Rašková, 44 let, organizační pracovník
  18. Mgr. Ing. Pavel Němec, 45 let, advokát
  19. Pavel Chovanec, 32 let, pracovník logistiky
  20. Ing. Bedřich Grulich, 57 let, strojní inženýr
  21. RNDr. Josef Husárek, Ph.D., 43 let, školní inspektor
  22. Ing. Bc. Jan Hicz, 39 let, ekonom
  23. Mgr. Jiří Zemánek, 56 let, manažer

https://www.cssd.cz/

VOLNÝ blok

Kandidáti za VOLNÝ blok do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-za-volny-blok-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://volnyblok.cz/

Aliance pro budoucnost

Kandidáti Aliance pro budoucnost do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-aliance-pro-budoucnost-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://alianceprobudoucnost.cz/

PŘÍSAHA – občanské hnutí Roberta Šlachty

  1. Mgr. Václav Vévoda, 45 let, podnikatel, právník, Přemyslovice
  2. RNDr. Václav Dvořák, 70 let, středoškolský pedagog, Olomouc
  3. Milan Křupka, 51 let, provozní technik zemědělské společnosti, Přemyslovice
  4. Bc. Pavel Unzeitig, 41 let, projektový manažer, finanční služby, Třeština
  5. Marcel Kunert, 40 let, pedagogický pracovník, Úsov
  6. Mgr. Bc. Dalibor Macháček, 33 let, dozorový pracovník Ministerstva vnitra, Šternberk
  7. Iveta Štetinová, 53 let, podnikatelka – vzdělávací činnost, Olomouc,
  8. PaedDr. Jiří Hejda, 64 let,pedagog, Čelčice
  9. Ing. Zdeněk Vykydal, 57 let, předseda představenstva zemědělské akciové společnosti, Přemyslovice
  10. Karel Zatloukal, 66 let, důchodce, Šumperk
  11. Ing. Jaroslav Urik, 65 let, supervizor kvality vojenských zakázek
  12. Alena Srovnalová, 64 let, pedagožka, Velké Losiny
  13. Mgr. Martina Vévodová, 45 let, advokátka, podnikatelka, Přemyslovice
  14. Jaroslav Bečák, 47 let, Velká Bystřice, podnikatel, bez politické příslušnosti
  15. Miloslav Krejčí, 56 let, přijímací technik, Konice
  16. Ing. Pavel Srovnal, 70 let, podnikatel, Velké Losiny
  17. Mgr. Blanka Halounová, 59 let, učitelka, Olomouc
  18. Pavel Kelnar, 60 let, Přerov, mechanik NC strojů, bez politické příslušnosti
  19. PhDr. Eva Javůrková, 62 let, pedagožka, bez politické příslušnosti
  20. Markéta Charvátová, 53 let, administrativní pracovnice, Prostějov
  21. Jaroslav Šmoldas, 44 let, strojírenský technik, Uničov
  22. Mgr. Ivana Běhalová, 45 let, fyzioterapeutka, podnikatelka, Újezd
  23. Mgr. Jiří Jedelský, 67 let, psycholog, podnikatel, Velká Bystřice

https://www.prisaha.cz/

ANO

Kandidáti ANO do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-ano-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://www.anobudelip.cz/

Trikolora Svobodní Soukromníci

  1. Antonín Fryč, 68let, podnikatel ve výrobě ocelových konstrukcí, Psáry
  2. Bohuslav Coufal, 53 let, ředitel společnosti ONYX engineering, Olomouc
  3. MUDr. Miloš Golian, 63 let, praktický zubní lékař, Prostějov
  4. Ing. František Jan Hrabina, 60 let, učitel, Přerov
  5. Ing. Michal Macfelda, 49 let, jednatel lesnické firmy, Olomouc
  6. Mgr. Jiří Steiger, 52 let, ředitel IT společnosti, Olomouc
  7. Petr Žurek, 52 let, obchodní ředitel, Hranice
  8. MUDr. Kristián Holibka, 25 let, lékař, Olomouc
  9. Eva Golianová, 63 let, ekonomka, Olomouc
  10. Jiří Vepřek, 54 let, řezník, Uničov
  11. Ing. Zdeněk Janošík, 65 let, majitel autoservisu, podnikatel v oboru datových sítí, Olomouc
  12. Ing. Jakub Pitner, 32 let, podnikatel ve strojírenství, Říkovice
  13. Ing. Ladislav Orel, 58 let, bezpečnostní technik, Olomouc
  14. Michal Stojmenov, 56 let, manager cestovního ruchu, Hlubočky, Mariánské údolí
  15. Jiří Jelínek, 49 let, záchranář – řidič ZZS, Jeseník
  16. Jana Fraitová, 76 let, ekonomka, Olomouc
  17. Ing. Martin Šnévajs, 26 let, ekonomický manažer, Pavlov
  18. Mgr. Michal Preiss, 45 let, prokurista ve finanční společnosti, Olomouc
  19. Miroslav Frank, 41 let, operátor ve výrobě optiky, Přerov
  20. Mgr. Petr Valenta, 45 let, oblastní manažer, Olomouc
  21. Miroslav Spilka, 60 let, hudebník, Olomouc
  22. Ing. Vojtěch Kaprál, 52 let, strojní inženýr, manažer logistiky, Seloutky
  23. Vladimír Hošek, 65 let, energetik zabývající se ochranou ovzduší a odpadovým hospodářstvím v důchodu, Šumperk

https://trikoloraolomouckykraj.cz/ https://www.svobodni.cz/ http://www.soukromnici.cz/

Moravské zemské hnutí

Kandidáti za Moravské zemské hnutí do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-za-moravske-zemske-hnuti-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

http://moravskehnuti.cz/

Otevřeme Česko normálnímu životu

Kandidáti za Otevřeme Česko normálnímu životu do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-za-otevreme-cesko-normalnimu-zivotu-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://otevremecesko.cz/

Hnutí Prameny

Kandidáti za Hnutí Prameny do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-za-hnuti-prameny-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://www.facebook.com/HnutiPrameny

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)

Kandidáti za Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-za-koruna-ceska-monarchisticka-strana-cech-moravy-a-slezska-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://korunaceska.cz/

Komunistická strana Čech a Moravy

  1. Ludvík Šulda, BBA, 42 let, předseda Okresního výboru Komunistické strany Čech a Moravy Prostějov, předseda OV KSČM, Seloutky
  2. Bc. Vladimír Urbánek, DiS., 44 let, fyzioterapeut, Uničov
  3. Mgr. Blanka Vaňková, 40 let, sociální pracovnice, Žulová
  4. Mgr. Věra Vránová, Ph.D., 67 let, vysokoškolský pedagog, předsedkyně Okresního výboru Komunistické strany Čech a Moravy Přerov, zastupitelka města Přerov
  5. Ing. Vladislav Rulíšek, 64 let, voják z povolání – podplukovník v záloze, diplomat, člen Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy, Ruda nad Moravou
  6. RNDr. Tomáš Kaláb, 51 let, Osvč, předseda Okresního výboru Českého svazu bojovníku za svobodu a Vlasteneckého sdružení antifašistů, Prostějov
  7. Ing. Liběna Večeřová, 54 let, dopravní náměstek Správy železnic, Olomouc
  8. Mgr. Miroslav Raindl, 67 let, dětský a poradenský psycholog, Hranice
  9. Jolana Rippelová, 47 let, předseda Okresního výboru Komunistické strany Čech a Moravy Šumperk, Šumperk
  10. MUDr. Ivan Sumara, 64 let, lékař, Drahotuše
  11. Bc. Adam Veselský, 42 let, potravinářský technolog, Olomouc
  12. 12.Ing. et. Ing. Jaroslav Kavický, 55 let, ekonom, Zlaté Hory
  13. PaedDr. Jaroslav Šlambor, 72 let, důchodce, zastupitel města Prostějova, Prostějov Krasice
  14. Petr Bulko, 45 let, pekař, předseda odborové organizace v Pekárně Racek, Přerov
  15. Kateřina Rippelová, 27 let, obchodní zástupce, Šumperk
  16. Václav Šramko, 45 let, vedoucí posunu, předseda odborové organizace sdružení železničářů Jeseník, Jeseník.
  17. Ing. Jiřina Volková, 67 let, knihovnice, Čelechovice na Hané
  18. Eva Petřeková, 52 let, operátor výroby, Moravský Beroun
  19. Květa Ryšková, 45 let, ekonom společnosti, Kladníky
  20. Josef Doubrava, 67 let, osoba samostatně výdělečně činná, Postřelmov
  21. Zdeněk Vysloužil, 55 let, podnikatel, Prostějov
  22. Kamil Veselý, 54 let, Osvč, Litovel
  23. Václav Prokeš, 26 let, operátor skladu, Olomouc

https://www.kscm.cz/

Levice

Kandidáti LEVICE do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.

https://prerovskyhlas.cz/kandidati-levice-do-poslanecke-snemovny-za-olomoucky-kraj/

https://jsmelevice.cz/