in

Volby 2021 do Poslanecké Sněmovny Představení Kandidátů – Ing. Miloslav Skládal

volby2021-Ing. Miloslav Skládal

Vážení čtenáři, co bych jako kandidát do Poslanecké sněmovny chtěl udělat pro Přerov? Ten, kdo čte pravidelně přerovská média jako jsou Přerovské listy a nebo Přerovský deník si jistě moje jméno spojí s články, ve kterých jsem dlouhodobě kritizoval přerovské vedení města za téměř nulový rozvoj a proto si myslím, že je nejvyšší čas Přerovu pomoci s investicemi a dostavbou dálnice. To souvisí s přidělováním dotací a se změnou zákonů, díky kterým se ekologičtí aktivisté snaží stavbu dálnice zablokovat.

Jako největší problém vnímám bezpečnost v Přerově. Zmínil bych aktuální případ 14 letého mladíka z řad nepřizpůsobivých obyvatel, který přepadl seniorku a ačkoliv byl chycen Policí ČR, tak o týden později bez problémů přepadl tři další seniorky přímo v centru města. Nemusím snad zmiňovat, že tento darebák je mladistvý a tím pádem téměř beztrestný. Já nechci, aby se senioři nejen v Přerově, ale kdekoliv po celé České republice, báli během dne jít do centra města, protože tu jsou skupiny obyvatel, které mají pocit beztrestnosti a jejich drzost nezná mezí. Přepadají obvykle seniory a nebo malé děti, zkrátka ty, kteří se nedokáží bránit. Proto bych se chtěl podílet na změnách zákonů, které by velmi výrazně zpřísnili tresty za násilné trestné činy, umožnili trestat i nezletilé a navíc trestali i rodiče, kteří za tyto nezletilé nesou plnou odpovědnost. V souvislosti s tím jsme pro možnost velmi výrazného omezení a snížení sociálních dávek.

A jako další velký problém vnímám bytovou politiku v České republice, protože momentálně žádná bytová politika v podstatě neexistuje. Bydlení musí být strategická záležitost státu a není možné, aby běžný občan musel na volném trhu soupeřit s a předhánět se s nabídkovou cenou s bohatými investory a podnikateli, kterým nemá šanci finančně konkurovat a kteří do bytů investují obrovské částky. Situace na trhu s byty se za poslední roky velmi výrazně změnila, jenom pro představu, viděl jsem již nabízené panelákové 2+1 v Přerově za cenu přes 3 miliony korun. To je důkaz, že vlastní bydlení se již stává pro mnohé nedosažitelným snem. Ale současně podle mého názoru není možné trestat ty, kteří do nemovitostí investovali. Zkrátka odmítám cestu, kterou naznačují jiné politické strany, jako je extrémní zdanění investičních bytů a tímto trestat ty, kteří se rozhodli investovat. To by znamenalo narušení důvěry investorů a naopak by to mohlo znamenat zhroucení hypotečního trhu. Cestou je podle mne podpora masivní výstavby nových bytů. Takových bytů, které budou postaveny podle moderních architektonických trendů. A domů, které se budou výrazně lišit od 60 let starých paneláků.

A na závěr bych chtěl něco k aktuálnímu tématu Covid. SPD je zásadně proti jakékoliv diskriminaci těch, kteří se odmítají očkovat. Očkování považujeme za věc osobní volby a nesmí se stát nástrojem perzekuce posvěcené státem. 

Vážení čtenáři, problémy České republiky, které se řeší v Poslanecké sněmovně, mají samozřejmě mnohem větší rozsah než ty, které jsem zde rozepsal, ale chtěl jsem stručně zmínit alespoň ty, které se podle mne nejvíce týkají Přerova. Chtěl bych podotknout, že jako kandidát SPD jsem sice na kandidátní listině na takové pozici, že má šance na zvolení není vysoká, ale vím, že můj kolega Dan Chromec šanci na zvolení má a vím, že on sdílí stejné vize jako já. A nejen on, ale i ostatní kandidáti SPD. A proto, pokud podpoříte SPD ve volbách, je vysoká šance na změnu, která je nutná.

Ing. Miloslav Skládal, kandidát za Hnutí SPD

Ohodnotit

Lípy Přerov Horní Náměstí

Ošetření starých stromů aneb pokácet nebo zachránit lípy na Horním Náměstí?

mycello-cover

Lady Gaga – Shallow instrumentální verze.