in

SmutnéSmutné To je prčaTo je prča

Zlatej Přerov, ještě že tu nemáme zóny, kam se bojí lidé chodit..

kam se bojí lidé chodit Přerov

Ovšem Ústí nad Labem to už je jiné kafe.

Pizzerie  v Ústí nad Labem odmítá doručovat jídlo do problematické čtvrti Mojžíř. Důvodem je několik incidentů, kdy došlo k napadení zaměstnanců a hrozbám násilím ze strany místních obyvatel. Od konce července se kvůli útokům na řidiče rozhodli, že do této čtvrti nebudou jezdit ani přímé trolejbusy. Někteří taxikáři se také rozhodli, že tuto lokalitu nebudou obsluhovat.

Kdysi Mojžíř byla docela pěkná čtvrť, která se mění pomalu ale jistě na nebezpečnou zónu pod veselým dohledem vedení města.

My tam musíme pod ochranou městské policie i provádět sečení,“ řekla Yveta Tomková (Vaše Ústí), starostka obvodní radnice Neštěmice, pod které Mojžíř spadá.

Neštěmická radnice podle ní v problémové lokalitě nevlastní žádné byty. „Je tam vysoká kumulace problémových obyvatel, kteří se cítí beztrestní. Viním z toho stát. Radnice má svázané ruce, žádné represivní nástroje, pouze řešení přestupků,“ doplnila Tomková.

Obce mají díky předloňské novele známé jako „třikrát a dost“ šanci sáhnout neplatičům pokut za přestupky na sociální dávky, a právě tou cestou se Neštěmice vydaly. „Už jsme několik žádostí o pozastavení sociálních dávek na Úřad práce poslali,“ uvedla Tomková.

Ohodnotit

Makronky Přerov

Makronky Přerov: tradiční chuť a kvalita z moravského srdce

Jan Saudek výstava Přerov

Výstavu uměleckého fotografa Jana Saudka ještě máte šanci stihnout.