in

RoztomiléRoztomilé To LáskujuTo Láskuju

Makronky Přerov: tradiční chuť a kvalita z moravského srdce

Makronky Přerov

Makronky z Přerova jsou hrdým zástupcem tradiční moravské pekařské řemeslné tradice. Naše firma sídlící v srdci Přerova a je známá svými  makronkami, které si získaly srdce mnoha lidí z Přerova a širého okolí.

Kvalita na Prvním Místě:

Co dělá naše makronky tak výjimečnými? Je to naše vášeň pro kvalitu. Každá makronka, kterou vyrábíme, je pečlivě ručně připravena s použitím pouze nejkvalitnějších surovin. Každý krok v procesu výroby je prováděn s láskou a pozorností k detailům, aby byla zaručena dokonalá chuť a textura.

Co jsou to vlastně ty makronky?

Zeptali jsme se zapálené “amatérské” cukrářky s praxí, Martiny Avratové, která makronky v Přerově vyrábí. 

Jak se vyrábí sladké makronky rozplývající se na jazyku?

Makronky jsou sladké dezerty složené z mandlové moučky, cukru a bílků, které jsou pečeny do křupava. Jsou náročné na přípravu a vyžadují pečlivou práci s ingrediencemi a teplem, aby se dosáhlo správné textury a chuti. Jsou známé pro svou jemnou krustu a měkký vnitřek.

Málokdo je však umí udělat správně, dodává Martina Avratová. 

Makronky, jak je známe dnes, jsou připisovány sídelnímu městu Ladurée v Paříži. V roce 1862 založil Louis-Ernest Ladurée cukrářskou a pekařskou firmu, která se specializovala na dezerty a pečivo. Kolem roku 1930 došlo k inovaci, kdy Pierre Desfontaines, vnuk zakladatele Ladurée, spojil dvě makronkové poloviny krémem, čímž vytvořil ikonický makronkový sendvič, který známe dnes.

Makronky se postupem času staly populárními po celém světě a jsou charakteristickým dezertem francouzské kuchyně. Díky svým různým chutím, barevným variantám a exkluzivitě zůstávají oblíbeným luxusním dezertem.

Krátce z historie makronek. 

Makronky mají bohatou historii, která se táhne zpět až do středověkého období. Existuje několik teorií o jejich původu, ale jedna z nejčastěji citovaných legend spojuje makronky s italskými benediktinskými mnichy.

Jedna z těchto legend hovoří o tom, že makronky byly vytvořeny italskými mnichy v klášterech již v 8. nebo 9. století. Tito mnichové měli přístup k mandlové moučce, cukru a vajíčkům, a tak začali vyrábět makronky.

Kláštery byly často centry pečení a cukrářských dovedností v té době, a tak se tato dovednost postupně šířila po celé Evropě.

Další teorie spočívá v tom, že makronky byly přivezeny do Francie italskými cukráři, kteří přišli s Kateřinou de Medici, manželkou francouzského krále Jindřicha II., v roce 1533. Kateřina de Medici si přivedla s sebou italské kuchaře a cukráře, kteří představili francouzskému dvoru nové dezerty, včetně makronek.

Existují také záznamy o makronkách z Commercy ve Francii z roku 791, což by mohl být jeden z nejstarších písemných záznamů o této dobrotě.

V každém případě se makronky staly stále oblíbenějším dezertem v Evropě a postupně získaly svůj charakteristický vzhled a chuť, jak je známe dnes. Jejich historie spojuje Itálii a Francii, a obě země mají své vlastní verze makronek. V dnešní době jsou makronky již rozšířené po celém světě. 

Makronky Přerov, Martina Avratová

Jak jste se dostala k pečení makronek. 

Začalo to  jako součást manželovy cateringové firmy, Catering Avrat. Je to skvělý způsob, jak rozšířit nabídku cateringových služeb a přidat něco sladkého a elegantního na svatební stoly. Makronky jsou totiž nejen chutné, ale také velmi esteticky působivé, což je na svatebních akcích obzvlášť důležité.

Zájem o makronky začal narůstat nejen mezi klienty naší  cateringové firmy, ale také od jiných cateringových společností, organizátorů svateb a dokonce i jednotlivců. To je velmi povzbudivé znamení, že máte něco jedinečného a atraktivního k nabídnutí. Makronky jsou skvělým doplňkem pro různé akce, nejen svatby, ale i firemní večírky, oslavy narozenin, a další společenské události.

Důležité je udržovat stálou kvalitu makronek, protože spokojení zákazníci jsou vaší nejlepší reklamou. Díky pozitivním recenzím a doporučením jsem se stala žádaným dodavatelem makronek pro svatební a jiné akce, ale i pro všechny, kteří jen tak rádi mlsají.

Makronky nejsou jen dezertem. Mohou také sloužit jako originální dárek pro hosty nebo součást dárkových košů na svatební nebo jiné události. 

Jak jste se naučila makronky vyrábět? 

Je potřeba se vždy učit od těch nejlepších z oboru. 

Naučit se makronky péct od zkušené profesionálky je skvělým způsobem, jak získat neocenitelné dovednosti a znalosti.

Učila mě paní cukrářka z Prahy, která pracovala ve vyhlášených cukrárnách, má bohaté zkušenosti s přípravou dezertů, včetně makronek. Tito profesionálové mají většinou přístup k tajemstvím, technikám a trikům, které se v běžných kuchařských knihách nebo online receptech  většinou neprozrazují. Jejich znalost a schopnosti mohou být cenným zdrojem inspirace a učení pro ambiciózní cukráře.

Získala jsem tak důkladné povědomí o tom, jak připravit perfektní makronky. To zahrnuje výběr kvalitních surovin, správné množství a techniku míchání, stanovení ideální teploty a času pečení, a konečně i výzdobu a prezentaci. Vzhledem k jejímu působení v prestižních cukrárnách mi mohla také sdělit cenné rady týkající se tvorby různých chutí a designů makronek, což dodává mým makronkám jedinečný rukopis.

Je důležité si uvědomit, že při učení se od zkušených profesionálů nejde jen o technické dovednosti, ale také o vášeň a oddanost svému řemeslu. S takovým mentorem můžete získat nejen recepty a postupy, ale také inspiraci a vášeň pro svou práci.

Kdo si u vás může makronky objednat?

Předně bych chtěla říci, že nejsme cukrárna do které si můžete zajít. Makronky peču na objednávku. Objednat makronky si můžete již od 10 kusů. Pokud máte zrovna neodolatelnou chuť na makronky a nechcete čekat, můžete zavolat a zeptat se, někdy mívám přebytky, které je možno odebrat.

Naše makronky jsou plněné bílou čokoládou a ovocným pyré.

  • Modrá makronka má příchuť kokosovou.
  • Oranžová makronka má příchuť mango.
  • Žlutá makronka má příchuť citrón.
  • Růžová makronka má příchuť malina.
  • Bílá makronka má příchuť karamel.
  • Zelená makronka má příchuť pistácie.

Rozměr makronky je 4,5 cm.

Cena: makronka 1 kus 20 Kč.

Makronky můžete mít v dárkové krabičce, kapacita krabičky je 6 kusů. Cena krabičky na makronky je 15kč. Nebo můžete mít makronky v celofánovém sáčku,  cena sáčku je 5 Kč.

Makronky v krabičce

Makronky můžete mít také v platu, kam se vejde 36 kusů.

makronky v platu

Makronky na svatbu.

Makronky můžete mít také umístěné ve svatebním tablu, kapacita – 24 kusů. Tablo si můžete půjčit. Cena půjčení s makronkami je 100 Kč, bez makronek 200 Kč.

Makronky v tablu na svatbu 24 kusů

Makronky z Přerova spojují tradici s vášní a kvalitu s inovací. Ochutnejte naše lahodné makronky a staňte se součástí naší rostoucí rodiny spokojených zákazníků. Vaše chuťové pohárky budou nadšené!

Kde Nás Najdete:

Výrobna makronek se nachází zde: Studio Gusto v budově Gastrocentra Moravia

Optiky 3122/4b, Přerov 750 02

Telefon: 777-956-671

facebook.com/makronkyprerov

Ohodnotit

126 bodů
Upvote Downvote
Požár strojaře, škoda 100 000 Kč

Požár Strojaře, škoda 100 000 Kč. 

kam se bojí lidé chodit Přerov

Zlatej Přerov, ještě že tu nemáme zóny, kam se bojí lidé chodit..