in

Výstavu uměleckého fotografa Jana Saudka ještě máte šanci stihnout.

Slavnostní derniéra jeho výstavy začíná 5.10. v 17 hodin za osobni účasti autora

Jan Saudek výstava Přerov

Výstava uměleckého fotografa Jana Saudka v Přerově má neobvykle velký zájem. Dosud ji navštívilo přibližně třikrát více lidí než jiné podobné akce v této oblasti. V příštím týdnu se koná závěrečný den výstavy, na který se sám autor Jan Saudek osobně zúčastní.

Od 11. srpna 2023 mohou návštěvníci přerovské galerie vidět výstavu obsahující stovky originálních fotografií a autorských grafik od uměleckého fotografa Jana Saudka. Výstava nese název „Jan Saudek 88“ a odkazuje na aktuální věk tohoto autora. Prezentace jeho jedinečného díla zaznamenala mimořádný úspěch, přičemž průměrně bývá návštěvnost výstav, které trvají šest až sedm týdnů, kolem 2500 až 3000 osob. V případě Saudkovy výstavy však za první čtyři týdny zavítalo neuvěřitelných šest tisíc návštěvníků, což představuje dosavadní rekord. Během samotného vernisážového dne a večera přišlo zhlédnout Janovy fotografie 1378 lidí. Vedoucí galerie, Lada Galová, informovala, že nyní se návštěvnost pohybuje kolem 7800 lidí.

Původní plán stanovoval uzávěrku výstavy do 1. října, ale kvůli vysokému zájmu byl termín posunut na čtvrtek 5. října. Tento den osobně zpříjemní a završí Jan Saudek, autor výstavy, který se od 17:00 postará o derniéru. Bude mít příležitost nejen navštívit svoji vlastní výstavu v galerii, ale také se setkat a povídat si s fanoušky umění a svými obdivovatelkami. Vedoucí galerie poznamenala, že tímto způsobem Jan Saudek splňuje slib, který dal galerii, když nemohl být přítomen při jejím zahájení, tedy že během průběhu výstavy ji osobně navštíví.

Výstava se koná v Galerii města Přerova na Horním náměstí. 

Ohodnotit

kam se bojí lidé chodit Přerov

Zlatej Přerov, ještě že tu nemáme zóny, kam se bojí lidé chodit..

hledaný Jiří Kubeš

Policisté pátrají po třiatřicetiletém Jiřím Kubešovi z Přerova.