in

Služební zbraň náhodně vystřelila po besedě v přerovské mateřské škole Dvořákova.

Střelba ve školce Přerov Dvořákova

Kázeňský postih zřejmě čeká policistu kterému náhodně vystřelila služební zbraň po besedě v Přerovské mateřské školce.

Tomáš Landsfeld, krajský policejní ředitel Nařídil v souvislosti s tímto incidentem proškolení policistů v manipulaci se zbraní aby se podobné případy již neopakovaly. Informovala o tom dnes krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. 

Tomáš Landsfeld, krajský policejní ředitel Nařídil v souvislosti s tímto incidentem proškolení policistů v manipulaci se zbraní aby se podobné případy již neopakovaly. Informovala o tom dnes krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. 

Policie upřesnila, že zbraň nevystřelila v blízkosti dětí, ale v odděleném prostoru místnosti. Událost, při které se nikdo nezranil, nadále vyšetřuje odbor vnitřní kontroly.

Krajská mluvčí policie Jitka Dolejšová : beseda konala v rámci preventivních akcí pro děti. Výstřel ze služební zbraně podle ní nastal po skončení samotné besedy, když byl policista na odchodu. Děti byly v místnosti, kde výstřel zazněl, podle Dolejšové ale nebyly v bezprostřední blízkosti a rovněž neměly být v ohrožení.

Tento incident se přihodil ve čtvrtek 2. 3. 2023 dopoledne v mateřské škole Dvořákova . Nikdo nebyl zraněn ani ohrožen na životě.

Besedy, na kterých se děti seznamují s prací policisty a budují si tak k němu důvěru, se účastnilo podle informací ČTK 12 předškoláků.

Policie střelba ve školce Přerov Dvořákova

Incident vyvolal na sociální síti mezi rodiči v Přerově velkou diskusi, řada z nich se podivovala nad tím, že policisté chodí na tyto besedy se služební zbraní.

Podle policie je to však na místě. „Služební zbraň je součástí policejního stejnokroje a v případě, že do mateřské školy na besedu jde policista z přímého výkonu služby, tak je i naprosto odůvodnitelné, že ji u sebe má,“ dodala mluvčí Dolejšová.

Pokud je podle policie odůvodnitelné, že se na takové přednášky chodí s nabitými zbraněmi, je podle některých rodičů nutné, aby o takové besedě věděli a dali souhlas k tomu, aby se jejich dítě takové besedy účastnilo. 

Váš názor:

Iva napsala:

Je velká škoda, že kvůli jednomu “pochybení” se teď bude propírat chudák policista, který nikomu neublížil. A na celou školku to vrhá zbytečně špatné světlo. Navíc se incident stále vyšetřuje. Děti v šoku nebyly, myslely si totiž, že je to součástí besedy. To spíš rodiče histerčí. Jsem pro nechodit po tomto nešťastném incidentu do vzdělávacích institucí se skutečnou zbraní. Ale za mne by byla škoda besedy úplně zrušit.

Ohodnotit

Zastupitelstvo sdílená kola

Proč SPD nepodpořila, aby město dalo cca 5 milionů korun na sdílená kola?

Střelba ve školce Přerov Dvořákova

Účastnilo se vaše dítě besedy v mateřské škole Dvořákova? Zajímá nás váš názor.