in

Vaše názory k události, která se stala před obchodním centrem Galerie.

Vaše názory k události která se stala u obchodního centra Galerie, kde byla napadena 13letá dívka

Vůbec se nedivím, že té holce nikdo nepomohl.  Nedávno se udělalo zle paní na veřejném místě. Všichni na ni jen čuměli a nikdo jí nepomohl! Nikdo! Kdybych nezavolala záchranku,  ležela by tam doteď. Bylo tam minimálně 30 lidí.  Když jsem jim řekla,  aby šli ven ukázat záchranářům, kam mají jít, nikdo tam nešel.  Musela jsem tam tu paní nechat a jít pro ně. Lidi jsou strašně lhostejní a zlí. Byli tam tehdy hlavně důchodci, takže to není jen o mladé generaci. Když má nějaký žák ve škole kázeňské prohřešky,  rodiče to nezajímá. Ani nedojdou do školy na sjednanou schůzku, aby se to řešilo. Vše hážou na učitele a školu. Doma si děti ani nevšimnou,  komunikace žádná. A pak se divíme co se to dnes může stát. Vše začíná a končí v rodině. Jak to vidí doma,  tak se chová. Opravdu se rodičové nad sebou zamysleme. 

B.B.


Dobrý večer Přerováci. ❤️ V současné době hýbe na sociálních sítích Přerovem událost napadení třináctileté dívky před Galerií v Přerově. Celkem žádné podrobnosti vzhledem k věku poškozené nejsou známy, tak dovolte jen takovou malou úvahu. Událost se prý stala v odpoledních hodinách před Galerií. To tam nebyli žádní lidé, kteří by zasáhli? Nebo jsme, tak špatná společnost, která se drží hesla : co tě nepálí nehas! Když pročítám diskuze k dané věci, tak tam třeba někdo píše : stát se to mým dětem, tak bych je postřílel. Vím, že to pisatel myslí s nadsázkou. Nicméně, neznělo by lépe, kdyby napsal : jít kolem, tak té holce pomohu. Ano a o tom to je, pomáhat si navzájem. Né se starat jen o sebe a svou rodinu. Bohužel, dnešní doba sebou tuto sobeckost nese a je jen na nás co s tím uděláme. Věřím tomu, že kdyby se cikáni bili mezi sebou, tak si lidi řeknou, jen ať si dají a nikoho to nezajímá. Ještě si to budou točit na mobily. ALE !! Agrese se potom přesměruje, jak říkáme na naše a to už jako problém vnímáme a řveme, že za to může Vrána, policie, asistenti a nevím, kdo ještě. Víte na koho jsme zapomněli? Na sebe. Jako společnost jsme selhali, když jsme na veřejnosti, kde se pohybuje tolik lidí nechali tu holku zmlátit a nepomohli jí. Co s tím? Primátor může jednat s vedením Galerie, aby vypnuli Wi-Fi, protože hodně mládeže se tam z tohoto důvodu zdržuje. Dále může primátor v Galerii zkusit doporučit nějaký provozní řád, aby bylo omezeno posedávání, pokřikování nezletilců a různých asociálů, kteří tam nepřišli nakupovat, ale budí v areálu veřejné pohoršení. Otázkou je, jak se k tomuto problému postaví samotná Galerie, které naše problémy nemusí zajímat. ALE !! Ani toto nevyřeší bezpečnost ve městě. Nebuďme bezohlední ke svému okolí. Pokud se kolem nás děje nějaká nepřístojnost zavolejme policii, ať koná. Řeči, že se policie bojí neberu, to jsou jen výkřiky do tmy a nic neřeší. Takže vážení občané, přemýšlejme….

Ivo Přerovský


V Přerově bydlím už 43 let a posledních 5 let mám obrovskou chuť toto místo opustit, už kvůli klidu a svým dětem. Chci aby naše město bylo bezpečné. Nemám nic proti žádnému etniku, ale odmítám tolerovat chování nepřizpůsobivích, které je čím dál horší a agresivnější. V Přerově žije dlouhá léta i početná vietnamská komunita a člověk o nich ani neví, jsou to milí, pracující a pokorní lidé. Romové zde dělají akorát bordel!! Přesunulo se to z Třešinky, kterou jak všichni víme zdemolovali, teď stejný osud čeká Galerie?? Navrhuji zaplatit kvalitní ochranku do Galerie. Kdybych měla měsíčně přispívat na jejich řádný plat, vůbec mi to nevadí. Jde mi hlavně o bezpečí. Důchodci a lidé s průkazem OZP nám bezpečnost nezajistí. Sama jsem byla v létě svědkem, kdy v prodejně C&A v přízemí několik nepřizpůsobivích rozhazovalo oblečení po prodejně všude po zemi, bylo to tam jako po výbuchu, ochranka schovaná na WC, prodavačka sama v prodejně. Mrzí mě, že jsem to nevyfotila, ale byla jsem jak Alenka v říši divů. Proto prosím ať se věci dají do pohybu a začnou se řešit ne jen přehlížet!!!

Andrea


Myslím že nemusíme nikomu vysvětlovat jak se mají slušní lidé chovat. Nás k tomu vedli rodiče i školy a snažíme se to předávat dětem našim.Tyto skupiny jsou naprosto nevychované už po generace. Omezit dávky (pročpak všichni musíme pracovat a šetřit,abychom měli co máme) Nepitřebují dovolenou, žádné zážitky s dětma, absolutně se nechtějí přizpůsobit – když už se na ně ukáže ,hned se diskriminují). Naopak, naše děti jsou diskriminovány, když ve svém rodném městě nemohou kam chtějí.

Roman

Napište nám

Pokud máte video nebo fotografie události, která se tam stala, pošlete je anonymně tímto formulářem, pošlete je jako odkazy na Google Drive, úložiště a podobně.

Pokud jste policista a máte nápad, jak řešit tuto situaci pro celý Přerov, dejte nám anonymně váš názor, budeme ho publikovat.

Pokud se chcete jakýmkoliv způsobem k tomuto vyjádřit, využijte také tento formulář.

    Ohodnotit

    Dívka napadena v Přerově romskými mladistvými

    Nechceme zvýšit dohled v Galerii, chceme bezpečný celý Přerov! 

    kandidati na prezidenta 2023

    Kandidáti na prezidenta České republiky.