in

Tak jsme se konečně dočkali úseku dálnice mezi Říkovicemi a Přerovem.

úsek dálnice mezi Říkovicemi a Přerovem , blato

Tak už nám to začalo a všichni se radují, že konečně po mnohaletých obstrukcích, bude konečně dokončen úsek  této dálnice, který měří 10,1 km a jeho součástí budou mimo jiné také mimoúrovňové křižovatky, protihlukové stěny, opěrné zdi atd.

Tato stavba potrvá zhruba tři roky a má stát 6,922 miliardy korun.

Dokončení tohoto úseku by mělo pomoci vyřešit dlouhodobě špatnou dopravní situaci v Přerově.

Nejvýhodnější nabídku na stavbu tohoto úseku podalo sdružení firem Strabag, Doprastav a IDS Olomouc.

O tom, že se začalo stavět se lidé dozvěděli a nemuseli ani číst články v novinách.

Ano je to jako v říši divů, jedete po krásné čisté cestě, rozuměj po pozemní komunikaci, kocháte se pohledem na krásu krajiny a zničehonic, jako když utne. Kde se vzala, tu se vzala odporná hnusná a kluzká zablácená cesta. 

Jako mávnutím kouzelného proutku se najednou ocitáte v nejmenované rozvojové zemi, takzvané banánové republice.  

V takové banánové republice, tam když se staví, tak je jedno jestli se někde zaneřádí cesta, jestli se dodržují zákony a bezpečnost práce a což teprve zákon o silničním provozu na pozemních komunikacích.

Tato stavba potrvá tři roky ! Lidé se oprávněně zlobí a bojí se, aby se toto nestalo standardem, který bude obtěžovat občany po celé toto období.

Jak je možné, že si firmy které tuto dálnici staví, dovolují porušovat zákon o silničním provozu ?

Zákon o provozu na pozemních komunikacích jasně říká toto: 

§ 23

Vjíždění na pozemní komunikaci

Odstavec (3)

Vozidla vjíždějící na pozemní komunikaci musí být předem očištěna tak, aby neznečišťovala pozemní komunikaci.

Doufejme že radnice a policie zajistí, aby tento paragraf nebyl porušován. 

Občané doufají, že kompetentní myslitelé na radnici učiní veškeré kroky k tomu, aby vozidla, která vyjíždí ze stavby na cestu, byla předem očištěna tak, aby pozemní komunikaci neznečišťovala, aby byl dodržován zákon, který byl z tohoto důvodu vytvořen.

Jezdíte denně po této zablácené cestě? Chcete se k tomu nějak vyjádřit?  Pošlete nám váš názor, objeví se pod článkem. Pokud nechcete uvádět váš email, postupujte podle pokynů ve formuláři. 

  Váše názory

  Pavel napsal:

  Je zajímavé, že tohle je vidět jenom u nás. Zablácenou cestu neuvidíte v Rakousku,  Německu ve Francii,  Holandsku v Dánsku  a v mnoha dalších jiných zemích. Ptám se tedy proč?


  Barbora napsala:

  Jezdím denně 2-4x po komuninaci, vedle které probíhá stavba dálnice. Ano, cesta je zablácená a mám znečištěný vůz – a vůbec mi to nevadí!  Dálnice se konečně staví, všichni budem brzo spokojený, já dám častěji vydělat pánovi na myčce a neřeším hlouposti. Čistící vozy potkávám na trase pravidelně, nejde tedy o to, že by se následně nikdo nesnažil komunikaci čistit, ale údržba je složitá. Beru to jako dočasný stav, než se udělají terénní úpravy, žádná tragédie.

  Ohodnotit

  masopust 2023 Přerov

  18.2.2023 – Přerov – Masopust v Přerově.

  Miloslav Skládal Jednání přerovského zastupitelstva

  Rekonstrukce sídliště Trávník v nedohlednu?