in

Recidivisti chodí jen tak po městě a dávají nálože do aut?

obchod

Policie má pachatele, je to recidivista a tím to pravděpodobně končí. Je ovšem potřeba si položit otázku:

Kdo a proč poslal recidivistu udělat tento skutek?

Vybavil se mi příběh, který se stal v Přerově před mnoha lety. A jeho podobnost s výbuchem je zarážející. Je to více než deset let, příběh spadá do let porevolučních devadesátých a stal se mému kamarádovi.

Nebudu uvádět žádná jména, protože ta nejsou podstatná.

Podnikatel, říkejme mu třeba Karel, nabízel zabezpečovací zařízení do obchodů. Karel přišel nabídnout své služby podnikateli Pavlovi, který měl velký obchod a neměl ho nijak zabezpečen. Podnikateli Pavlovi se ale zdálo zabezpečovací zařízení drahé a tak podnikateli Karlovi poděkoval a odmítl.

Zhruba za 14 dní, podnikateli Pavlovi někdo rozbil a vykradl velkou výlohu. Pachatel se během pár dní našel, byla to známá přerovská firma, taky recidivista. Možné je, že těch rozbitých výloh v té době bylo mnohem víc.

Podnikatel Pavel, který vlastnil velký obchod s rozbitou vykradenou výlohou, okamžitě běžel za podnikatelem Karlem, který nabízel zabezpečení pro obchody a jeho systém si objednal.

No a tím to skončilo, protože velmi podstatnou informaci k tomuto příběhu podnikatel Pavel s rozbitou výlohou nevěděl. To se dozvěděl až čirou náhodou za pár let.

A jaká že to byla informace?

Totiž, že podnikatel Karel, který nabízel zabezpečovací zařízení byl ženat. A bylo to čistě náhodou, kdy podnikatel Pavel (ten s tou rozbitou výlohou) zjistil, že maželka podnikatele Karla, je dcera náčelníka PČR v Přerově. (Nevím, jestli to byl v té době ředitel nebo náčelník.)

Samozřejmě, že uplynulo pár desítek let od rozbité výlohy a podobnost s výbuchem je čistě náhodná, ale je jasné, že na tom výbuchu něco smrdí. Je tedy třeba se ptát, kdo a proč poslal recidivistu udělat tento skutek. Ale ono se to asi zamete pod koberec a tím to pro veřejnost končí. Ano Přerov je Přerov.

Kopečný Jan.

Napište co se vám v Přerově líbí nebo nelíbí zde: https://prerovskyhlas.cz/42356edrte543PR/

Ohodnotit

mycello-cover

Lady Gaga – Shallow instrumentální verze.

volby2021 Přerov

Kandidáti ANO do Poslanecké Sněmovny za Olomoucký kraj.