in

CožeCože

Komentář na téma Strojař.

budova Strojaře Přerov

Budova je uvnitř v zachovalém stavu, nejsou vidět náznaky, že by do objektu zatékalo. Panelová konstrukce je v pořádku. Vizuální dojem kazí pouze zchátralé vnitřní vybavení, které by se ale při případné rekonstrukci stejně muselo vyměnit. Jako startovací bydlení pro mladé lidi ideální, plochy jednotlivých bytových jednotek jsou velmi velkorysé v porovnání s dnešní moderní výstavbou, kdy jsou nabízeny garsonky o velikosti cca 25 metrů čtverečních. Přízemní prostory by bylo možné využít pro podnikatelskou činnost, případně je také přestavět na byty.

Bohužel na vnějším plášti je vidět zanedbaná údržba, na panelech u lodžií jsou vidět mapy, které vznikly vlivem zatékání do konstrukčních vrstev podlah na lodžiích. Tady lze konstatovat, že město jako vlastník nijak nedbá o svůj majetek v hodnotě mnoha desítek milionů korun a nechá ho chátrat. Možná je to i záměrné, aby se o to levněji mohl majetek později prodat spřáteleným podnikatelům. Každopádně je to v Přerově již téměř standardní chování při správě majetku. Naše Hnutí SPD chce majetek města udržovat řádně a to tak, aby prostředky vynaložené na údržbu byly využity rentabilně, tedy aby se opět vrátily. Pokud budou objekty nevyužité pouze chátrat, tak se to nikdy nemůže povést. To je rozdíl mezi tím, jak chce město Přerov řídit Hnutí SPD a tím, jak jej vede současná koalice ANO, ODS, KDU-ČSL.

Naším cílem je Hotel Strojař zachovat, provést rekonstrukci a následně se ziskem provozovat ve prospěch občanů. Není důvod, aby veškeré ztráty šly na vrub daňových poplatníků a zisky šly podnikatelům. Tak, jak to doposud vždy aplikovala současná radniční koalice.

Ing Miloslav Skládal

zastupitel města Přerova

Stále můžete pomoci svými podpisy pod petici, která je společným dílem opozičních stran, které jsou zastoupeny v zastupitelstvu města Přerova. Petiční archy zde: 

Ohodnotit

houby rostou14

Houbařská sezóna v plném proudu.

Kaufland Přerov

V Kauflandu se nesmí fotit, ochranka si zcela běžně myslí, že může všechno.