in

Houbařská sezóna v plném proudu.

houby rostou14

Houbařská sezóna v České republice je tradičně spojována s podzimními měsíci, především zářím a říjnem. V těchto měsících se začínají objevovat různé druhy hub, které jsou vhodné k sběru a konzumaci.

Ale jak je vidět, není třeba čekat na podzim. I v srpnu se dají nasbírat krásné košíky plné hub. Podívejte se v Galerii na krásné úlovky. 

Mezi nejběžnější a oblíbené druhy hub, které se v České republice sbírají, patří například hřib červený, hřib dubový, klouzek obecný, bedla jedlá a mnohé další.

Je důležité zdůraznit, že při sběru hub je nutné dbát na odbornou znalost a opatrnost, protože některé druhy hub mohou být jedovaté a nesprávná identifikace může mít vážné následky.

Pokud nejste zkušený houbař, doporučujeme se seznámit se s různými druhy hub, využívat rady zkušených houbařů a odborníků mykologů, používat houbařské atlasy  a v případě nejistoty raději houby nesbírat. 

Zrovna nedávno byli houbami otráveni tři lidé v Austrálii. Zatím se neví jestli je to náhoda nebo úmysl.

Článek zde.

Houbaření má dlouhou tradici v české kuchyni a mnoho lidí se každý podzim těší na sběr čerstvých hub, které poté mohou připravit do různých pokrmů, jako jsou smaženice, polévky, omáčky nebo nasušit houby pro zimní období.

Ohodnotit

budova Strojaře Přerov

Chcete rozhodnout sami o tom co se stane se Strojařem?

budova Strojaře Přerov

Komentář na téma Strojař.