in

Kdo to je ta záhadná PSS Přerovská stavební a.s., která si udělala z radnice dojnou krávu.

Přerovská radnice a PSS Přerovská stavební a.s. korupce

Nemusíte umět číst z vyložených karet a nebo předpovídat budoucnost z křišťálové koule. V Přerově přece každý ví, že zakázku na náměstí na rekonstrukci budovy Emosu, vyhraje Přerovská firma PSS Přerovská stavební.

Nejdříve se trochu představíme:

předseda představenstva: Ing. MIROSLAV PŘECECHTĚL, dat. nar. 18. března 1959

místopředseda představenstva: ALEŠ FRÍDL, dat. nar. 4. června 1977

člen představenstva: DAGMAR PŘECECHTĚLOVÁ, dat. nar. 29. září 1959

předseda dozorčí rady: KAMIL MINAROVIČ, dat. nar. 29. července 1973

člen dozorčí rady: Ing. PETRA MACHÁLKOVÁ, dat. nar. 21. dubna 1981

člen dozorčí rady: Ing. KAREL HRADIL, dat. nar. 14. prosince 1986

Jediný akcionář:!!!!!

DAGMAR PŘECECHTĚLOVÁ, dat. nar. 29. září 1959

Co říkají občané Přerova o této firmě?

Vždyť to je nejvíce proflaklá firma v Přerově, která lítala v korupční kauze bývalých radních, postavili Lajtochovi bazén a Zatloukalovi barák, ti kvůli tomu měli soud. Porušili zákon, protože dali firmě vicepráce, no prostě dlouhá historie. Jinak mají taky vazby na Vránu z hnutí ANO.

Tato firma je naprosto proflaklá v Přerově s tím, že má vazby na politiky. Frídl je zeť Přecechtělové, jeho žena Frídlová byla za ODS zastupitelkou.

Tato společnost patří co do počtu získaných městských zakázek k nejúspěšnějším přerovským firmám, jen v prvních čtyřech letech poté, co Jiří Lajtoch zasedl do křesla primátora, se Přerovská stavební podílela na městských zakázkách v objemu přes 460 milionů korun. Její majitelka se přitom nijak netají úzkými osobními vazbami na nejvyšší představitele magistrátu.

Trocha z nedávné minulosti:

Úterý 4.11.2014, vedení města Přerova stanulo před okresním soudem v Olomouci. Radní včetně primátora Lajtocha jsou obžalovaní v kauze podezřelých městských zakázek a údajné korupce.

Před Okresním soudem v Olomouci stanul na lavici obžalovaných primátor a senátor Jiří Lajtoch (ČSSD), spolu s ním jeho první náměstek Josef Kulíšek (ODS), dva radní Václav Zatloukal (ČSSD) a Jaroslav Čermák (ODS) a dva úředníci magistrátu Pavel Gala a Jiří Raba.

Protikorupční policie, která se začala zajímat o spletitý případ předražených zakázek na radnici v roce 2011, přitom původně obvinila celou jedenáctičlennou městskou radu. U sedmi radních bylo ale nakonec stíhání zastaveno.

Pro osvěžení paměti video zde: ČT24 PSS Přerovská stavební, korupce

Přerovský hlas je i váš hlas, nechejte se slyšet.

vizualizace podob budovy Emosu

Ohodnotit

kunovice Letecké Muzeum Kunovice

V pátek 1. dubna se opět otevře veřejnosti Letecké muzeum v Kunovicích.

Loutky z Aspen institutu

Něco o Aspen Institutu.