Vážení přátelé, občané města Přerova a jeho místních částí. Historie budovy Strojaře je bohatá a bylo toho na toto téma napsáno mnohé. Každý, kdo má chuť, si může v archívu Přerovských listů dohledat celou historii a především si přečíst názory a záměry vedení města, co s touto budovou zamýšlí. Zajímavý článek je např. s datem 6.12.2014, kde se můžeme dočíst, že existovala možnost jej získat od min. obrany zadarmo.
Chtěl bych však reagovat na příspěvek v aktuálním čísle Přerovských listů. Autorům, Petrovi Vránovi, Michalovi Záchovi a konečně Tomáši Dostálovi respektive (ANO,ODS a KDU-ČSL), bych touto cesto rád sdělil, že zastupitelský klub SPD, se na celou věc nejenže dívá komplexně, ale především ctí při správě městského majetku pravidlo mluvící o péči řádného hospodáře.
Klub SPD nikdy nenavrhoval využití Strojaře jako místa pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny ani odjinud. Vždy bylo, je a bude naším záměrem, aby Strojař sloužil slušným občanům města Přerova.
Město Přerov vlastní 1400 bytů, slýcháme z úst představitelů města opakovaně. Faktem ovšem je, že mnoho z těchto bytů je v lokalitách, kam se žádný občan Přerova zrovna nepohrne.
Co tedy se Strojařem? Především trváme na tom, aby zůstal i s pozemky na kterých stojí v majetku města Přerova. Následně vyvíjet skutečnou a reálnou snahu o jeho využití pro seniory a mladé rodiny.
Pokud je ovšem minulé a současné vedení města, které je zcela totožné, rozhodnuto Strojař s pozemky prodat, není na světe nic, co by jim v tomto záměru zabránilo. Snad jedině vy, občané města Přerova a jeho místních částí a stačí k tomu jenom podepsat petici, abychom zabránili prodeji a následně byste v referendu rozhodli o budoucím osudu Strojaře.
Dan Chromec
předseda OK SPD Přerov
Referendum můžete podpořit na některém z našich petičních míst, které postupně přibývají.
Místa kde můžete podepsat petici a sami tak rozhodnout o osudu Strojaře. Seznam petičních míst zde.