in

To LáskujuTo Láskuju

Socha zůstává na svém místě, díky zastupitelstvu, které se na tom většinově shodlo.

socha Rudoarmějce v Přerově - Zůstává

Socha Rudoarmějce, kterou vytvořil sochař Josef Baják v roce 1955, zůstane umístěna před základní školou na Želatovské ulici v Přerově.

Rozhodnutí o tom bylo přijato během tohoto týdne (4.9.2023) na zasedání zastupitelů města. Toto rozhodnutí bylo učiněno poté, co malá skupina obyvatel města podala návrh na její odstranění a to dokonce již podruhé.

Jedním z argumentů byla souvislost s válečným konfliktem na Ukrajině. Tato skupina  navrhovatelů zahrnovala i disidenta Vladimíra Hučína a duchovního Marka Zikmunda. Marek Zikmund je farář sboru Českobratrské církve evangelické v Přerově.  Dalšími z  této iniciátorské skupiny  byl Bohuslav Hamáček a Jaroslav Skopal.

Marek Zikmund:

Podepsal jsem opětovnou výzvu k odstranění sochy Rudoarmějce v Přerově. I když to zastupitelstvo jednou odmítlo (*v červnu 2022), má smysl se ozvat znovu. Pokud se chcete přidat i vy, oslovte své zastupitele (a to neplatí jen pro Přerov): Strhněte sochu osvoboditele-okupanta! Celý článek zde.

* Červen 2022. Na pondělním zasedání přerovských zastupitelů se mimo jiné projednávalo odstranění sochy Rudoarmějce na Želatovské ulici. S návrhem místní pobočky Konfederace politických vězňů vystoupila opoziční zastupitelka Helena Netopilová (Společně pro Přerov). V roce 2022. Viz video ↓↓

V případně paní Netopilové je komické, že vyučuje ruský jazyk.

Vypadá to, že se v Přerově názor většiny obyvatel města Přerova a názor zastupitelstva na toto téma shoduje. A tak socha vojína rudoarmějce zůstane na svém místě.

Ohodnotit

Kaufland Přerov

V Kauflandu se nesmí fotit, ochranka si zcela běžně myslí, že může všechno.

rubrika Podnikatelé Přerova a Okolí

Nová rubrika: Podnikatelé Přerova a Okolí.