in

CožeCože

Plebs se nažral a koza zůstala celá: Radnice města Přerova nechává občany rozhodovat o milionu a půl, zatímco si papaláši sami rozhodují o stovkách milionů.

Chci v Přerově projekt tadnice Přerov

Ve městě Přerově se zase dějí věci! Tentokrát se radnice rozhodla, že občané budou mít možnost rozhodovat, na co se použije ohromující částka milionu a půl korun z rozpočtu města. Skvělé, říkáte si? 

„Chci v Přerově“  to je název této akce, kde si občané mohou vybrat, na co se peníze z rozpočtu použijí. Milion a půl korun je na stole a občané mají možnost volby. Fantastické, že? Ale chvíli počkejte, zatímco se běžní lidé rozhodují, Co s pár drobnými z rozpočtu, ti velcí páni na radnici si nenechají kecat do do projektů za stovky milionů korun. Proč asi? 

Ano, slyšíte správně. Zatímco občané mají možnost rozhodnout o směšné sumě milionu a půl, ti „papaláši“ na radnici se vesele baví o projektech v řádech stovek milionů, aniž by je občané mohli jakýmkoliv způsobem například v referendu ovlivnit. Viz rekonstrukce budovy na náměstí. Ale to je přece v pořádku, že? Proč by se starali o názory těch obyčejných lidí. Těch lidí, kteří je platí ze svých daní.

Je to komedie, která by byla směšná, kdyby nebyla tak přesně vystižením toho, jak moc se rozhodnutí ve veřejné sféře často vzdalují od skutečných potřeb obyvatel. Ale buďme upřímní, proč by nás měli poslouchat, když mají tyhle „velké plány“ na stovky milionů? Vždyť co by obyčejní lidé mohli vědět o správě města, že?

Takže až se budete rozhodovat, na co tuto směšnou sumu použít, vzpomeňte si, že na druhé straně stolu někdo rozhoduje o stovkách milionů, aniž by se vás zeptal  na váš názor. 

Tak ať si Přerov rozhoduje, ať už s těmi miliony nebo bez nich. Možná se něco změní. Možná ne. Ale jedno je jisté, komedie na radnici bude pokračovat!

Ohodnotit

Pavel Novák Lavička alias John Goodman

Umělecký řezbář: Začal jsem dělat Pavla Nováka a vyšel mi z toho John Goodman. 

Nové logo Města Přerova

Přerov nepotřebuje nové logo!