in

Chcete si založit skupinu na Facebooku a nevíte jestli privátní nebo veřejnou?

Pokud se rozhodujete mezi vytvořením veřejné nebo privátní skupiny na Facebooku, můžete vzít v úvahu několik faktorů:

  1. Cíl skupiny: Pokud chcete vytvořit prostor pro veřejnou diskuzi nebo sdílení informací s širokou veřejností, může být veřejná skupina vhodná. Naopak, pokud preferujete soukromější prostředí pro uzavřenější komunikaci, může být privátní skupina lepší volbou.
  2. Ochrana soukromí: Privátní skupiny nabízejí vyšší úroveň ochrany soukromí, protože obsah je přístupný pouze členům skupiny. Pokud je pro vás důležitá ochrana osobních informací a soukromí členů, může být privátní skupina lepší volbou.
  3. Kontrola obsahu: Veřejné skupiny mohou být náchylnější k spamu a nevhodnému obsahu, protože jsou přístupné široké veřejnosti. Privátní skupiny umožňují lepší kontrolu obsahu, protože administrátoři mohou schvalovat příspěvky a řídit členství.
  4. Úroveň angažovanosti: Privátní skupiny mohou podnítit větší angažovanost a důvěrnější diskuse, protože členové cítí větší míru bezpečí a důvěry. Naopak, veřejné skupiny mohou nabídnout větší dosah a možnost zapojení širší veřejnosti.

Výběr mezi veřejnou a privátní skupinou závisí na vašich cílech, preferencích a potřebách vaší cílové skupiny.

Ideální privátní skupina je například pro vás a vaše spolužáky ze školy. Skupiny na hubnutí, popřípadě řešení různých zdravotních problémů a podobně.

Z veřejné skupiny můžete kdykoliv udělat skupinu privátní, ale z privátní skupiny nelze udělat následně skupinu veřejnou.

Ať již se rozhodnete tak či tak v každém případě správcovství skupiny zabere čas. Pokud nebudete mít čas se facebookové skupině věnovat, nezakládejte si skupinu, protože bude plná spamu a nesmyslů, které vám tam budou sdílet lidé z celého světa.

V poslední době, aby se cizinci a šiřitelé spamu infiltrovali do českých skupin, používají česká jména a samozřejmě cizí fotografie na profilu, pokud tam nějakou fotografii vůbec mají. 

Mějte na paměti, že i když má skupina například 50 000 členů a vy tam dáte příspěvek, tak ho v žádném případě 50 000 členů neuvidí. Je to pouze určité procento z této skupiny.  Je to velice individuální, příspěvek od příspěvku. 

Pokud nechcete, aby vám něco z vaší oblíbené skupiny uniklo, protože se může stát, že to na zdi nebudete mít nebo to přehlédnete, je potřeba si při procházení skupiny zvolit nejnovější příspěvky.

Největší nevýhoda privátní skupiny je, že se z této skupiny nedá sdílet. 

Pokud ovšem chcete abyste brzy našli vašeho ztraceného psa nebo papouška nebo aby se někdo dozvěděl o vašem podnikání, je lépe sdílet a dávat příspěvky do skupiny veřejné.

Podívejte se, jak veřejná skupina díky sdílení pomohla nalézt ztracené nebo zraněné vaše domácí mazlíčky.

Nalezený zraněný pes našel svého majitele díky sdílení ve skupině Přerovská drbna

Příspěvek měl dosah 21 000 lidí, což je o polovinu více než má skupina členů.↑↑↑

Tento velký papoušek Ara také nalezl svého majitele díky sdílení.

Příspěvek měl dosah Skoro 40 000 lidí i když má skupina pouze 10 000 členů. ↑↑↑

Nalezené náušnice díky sdílení.

 

Ukradené kolo:  z privátní skupiny nejde bohužel sdílet.

I když dáte odkaz na příspěvek, který je ve v privátní skupině do skupiny veřejné, pořád nepůjde sdílet, viz fotka ukradeného kola.

Pokud chcete takovýto příspěvek sdílet do veřejné skupiny, je potřeba uložit si obrázek z příspěvku a zkopírovat si popis. Potom to vložit do skupiny veřejné jako příspěvek.

Ohodnotit

soutěž na novou vizuální identitu města Přerov

Přihlaste se do soutěže na novou vizuální identitu města Přerov!

Skatepark Hranice

Zatímco se v Hranicích 20 dubna slavnostně otevře nový skatepark, v Přerově nebyli schopni ani za půl roku náš skatepark opravit.